تبلیغات
::: در مورد رایانه و تلفن همراه ::: - دریافت نقشه دیجیتالی تهران از طریق گوشی تلفن همراه
::: در مورد رایانه و تلفن همراه :::
* درباره رایانه‏ها، گوشی‏ها و اپراتورهای تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل، رایتل و اپراتورهای جهانی) *

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 14 خرداد 1390
موبنا-تهرانی ها می توانند نقشه دیجیتالی تهران را از طریق گوشی تلفن همراه خود دریافت کنند و به نقشه تمام اماکن و معابر شهر تهران دسترسی پیدا کنند.


به گزارش خبرنگار سازمان خبری موبنا این نرم افزار به صورت رایگان از طریق پرتال شهرداری تهران  قابل استفاده است. نرم افزار نقشه تهران در محیط جاوا طراحی و پیاده ‌سازی شده و براساس توانایی و امکانات پردازنده و حافظه گوشی ها در دو نسخه ارائه شده است که در نسخه اول 6 سطح بزرگنمایی و در نسخه دوم، یک سطح بزرگنمایی وجود دارد.
امکانات متعددی برای نرم افزار نقشه موبایل تهران برنامه‌ریزی و طراحی شده که می توان به قابلیت جابجایی نرم و آهسته برای مرورگر نقشه اشاره کرد. جابجایی‌ نقشه توسط دکمه‌های چهار جهت مرورگر موبایل میسر است و در صورتی که گوشی لمسی باشد نقشه با لمس صفحه جابجا می شود.
 امکان جستجوی اماکن و معابر نیز از دیگر امتیازات این نرم افزار است و کاربر می تواند با این قابلیت روی خیابان و منطقه خاصی از تهران بزرگنمایی و جستجو کند.
 قابلیت ثبت یک مکان نیز از طریق این نرم افزار ممکن است و کاربران می توانند مکان دلخواه خود را (مثلا یک رستوران) در یک لیست برای خود ثبت کنند که همواره به راحتی آن را پیدا کنند.
 آدرس یابی در دنیای مجازی از طریق سامانه کاوشگر تهران
سامانه کاوشگر تهران که برای ارایه اطلاعات مکانی در دنیای مجازی به شهروندان تهرانی توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران راه اندازی شده به سرویس های لازم تجهیز شد.
 سامانه کاوشگر تهران از . . .
. . . جمله سیستم های اطلاعات جغرافیایی شهرداری تهران است که در تمامی معابر شهر آدرس مورد نظر شهروند را جستجو می کند و همچنین مردم را در یافتن بهترین و کوتاهترین مسیر بین دو نقطه کمک می کند کارشناسان هدف از راه اندازی این سامانه را پیشبرد اهداف شهر الکترونیکی و کاهش ترددهای غیرضروری و ترافیک شهری عنوان می کنند.
در این سامانه امکان ثبت اطلاعات و تصاویر توسط شهروندان بر روی نقشه وجود دارد و از جمله مواردی که این کاوشگر قادر به ارائه اطلاعات در مورد آن است مراکز بهداشتی، درمانی، مساجد و معابر خواهد بود.
 سامانه کاوشگر تهران که با هدف ایجاد ابزار اطلاع رسانی به شهروندان تهرانی راه اندازی شده به طور مدام به روز می شود و شهروندان می توانند اطلاعات نقشه این کاوشگر را به روز کنند؛ برای مثال یک گل فروش می تواند آدرس و نام گل فروشی خود را به این سامانه بیافزاید. سامانه آدرس یاب شهر تهران براساس اطلاعات جغرافیایی بلوک‌های شهری، شبکه معابر و اماکن شهری تهران تجهیز شده و نقشه‌ کاربردی شهر تهران را به همراه امکانات جانبی مانند آدرس یاب، مسیریاب و جستجوی اماکن دارا است.
 این سامانه در کشورهای دیگر معمولا با نام City Search شناخته شده و برای بازبینی و مرور شهر مورد استفاده قرار می گیرد همچنین این سامانه از طریق آدرس‌یابی، مسیریابی، مختصات‌یابی، امکان مشاهده نقشه، جستجو براساس کدپستی و جستجو براساس کد نوسازی این امکان را به کاربر می‌دهد تا به نتیجه موردنظر خود برسد.
برای استفاده از کاوشگر تهران متقاضیان باید به نشانی اینترنتی www.tehran.ir مراجعه کنند.

طبقه بندی: اخبار روز،  متفرقه، 
برچسب ها: Tehran Map، نقشه دیجیتالی تهران، سامانه کاوشگر تهران، For mobile، کاوشگر، مکان یاب، تهران،
منبع: mobna،
ارسال توسط Dr Free
تبلیغاتلطفا جهت سفارش تبلیغات و اطلاع از تعرفه های منصفانه ما، از فرم تماس با ما استفاده نمایید

نظر سنجی
آیا از سیمكارتهای اپراتور سوم (تامین تله كام) استفاده خواهید كرد؟ 0920 یا 0921آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها