تبلیغات
::: در مورد رایانه و تلفن همراه ::: - شتابزدگی در تصویب قوانین ICT آسیب رسان خواهد بود
::: در مورد رایانه و تلفن همراه :::
* درباره رایانه‏ها، گوشی‏ها و اپراتورهای تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل، رایتل و اپراتورهای جهانی) *

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 18 خرداد 1390
موبنا- کارشناس تحول اداری و دولت الکترونیک و رئیس کمیته مطالعات راهبردی دفاتر پیشخوان دولت استان تهران با بیان اینکه ادغام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در شرایط فعلی، به صلاح ICT کشور نیست ، اعلام کرد: بر این اساس بخش خصوصی باید تاوان این بی ثباتی ها را بپردازد.

زهیر طیب ان  در گفت و گو با خبرنگار سازمان خبری موبنا  اظهار داشت: متاسفانه عجله در طرح و تصویب برخی قوانین مشاهده می شود و مسئولان  کشور برای این مسئله باید چاره ای بیاندیشید.
وی با بیان اینکه برخی از نمایندگان مجلسی که این هفته در نقد مصوبه ادغام وازرتخانه ارتباطات، راه  و ترابری اعتراض می کنند، هفته گذشته در موافقت با این طرح تلاشهایی داشته و حتی به آن رای مثبت داده اند،  تصریح کرد:آنهایی  که این قوانین را  تصویب می کنند شاید ندانند که بخش خصوصی تاوان این بی ثباتی ها را می پردازد. همان طور که عزل یک شبه معاون حقوقی با تجربه وزارت ارتباطات، قابل پذیرش نیست.
وی با بیان اینکه در موضوع قانون پیشخوان دولت هم همین اشکال وارد است، در تشریح این موضوع گفت: در جزء 2 بند ج ماده 46 قانون برنامه پنجم، عینا متن ماده واحده طرح دفاتر پیشخوان دولت مصوب مجلس شورای اسلامی درج شده است.
به گفته طیب یعنی در کمتر از دو ماه یک قانون با یک متن دوبار از مجلس رای گرفته است. منتها موضوع اینجاست که در نوبت اول شورای  نگهبان این متن را واجد ابهام دانست اما در نوبت دوم و به اقتضای محدودیت زمانی و حجم زیاد قانون برنامه پنجم، کلیات همان متن قانونی تایید شد.
این کارشناس ادامه داد: اکنون مساله این است که برابر قانون برنامه، نحوه اداره و واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت به موجب قانون تعیین می شود در حالی که علیرغم رای بالای مجلس به قانون پیشخوان دولت، این قانون در بایگانی کمیسیون اجتماعی مجلس خاک می خورد و هم اکنون اجرای آیین نامه پیشخوان دولت با توجه به عدم تصویب قانونی که به دولت اجازه تصویب چنین آیین نامه را داده باشد، ابهام حقوقی خواهد داشت.
وی ادامه داد: در اصل ادغام وزارت ارتباطات در وزارت راه و ترابری با همه حواشی، اتفاق نظر کارشناسی در مجلس وجود دارد اما ادغام ارتباطات در مسکن، واقعا وصله ناجوری است.
وی خاطرن شان کرد: به نظرکارشناسان و مدیران ارشد این حوزه، ادغام در شرایط فعلی، به صلاح ICT کشور نیست.
117


 


طبقه بندی: اخبار روز، 
برچسب ها: ICT،
منبع: موبنا،
ارسال توسط Dr Free
تبلیغاتلطفا جهت سفارش تبلیغات و اطلاع از تعرفه های منصفانه ما، از فرم تماس با ما استفاده نمایید

نظر سنجی
آیا از سیمكارتهای اپراتور سوم (تامین تله كام) استفاده خواهید كرد؟ 0920 یا 0921آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها