تبلیغات
::: در مورد رایانه و تلفن همراه ::: - الگوریتم جدید همزمان‏سازی در سیستم‏های فراپهن‏باند در كشور ارائه شد
::: در مورد رایانه و تلفن همراه :::
* درباره رایانه‏ها، گوشی‏ها و اپراتورهای تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل، رایتل و اپراتورهای جهانی) *

  پژوهشگران دانشگاه علم و صنعت ایران موفق به ارائه یک الگوریتم جدید همزمان‏سازی در سیستم‏های فراپهن‏باند ادغام تقسیم فرکانسی متعامد چندباندی شدند.

به گزارش ایسنا، رضا شهبازیان، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران اظهار كرد: یکی از اختلالات اصلی در هر گیرنده مخابراتی افست زمانی است که به دلیل همزمان‏سازی اولیه نادرست و پروفایل تاخیر توان در کانال ‏ایجاد می‏شود. افست زمانی منجر به‏ ایجاد تداخل بین سمبلی، بین حاملی و اعوجاج سمبل‏ها می‏شود که به نوبه خود عملکرد سیستم را تحت تاثیر قرار می‌دهد.


وی در ادامه خاطرنشان كرد: در‏این پایان نامه تخمین افست زمانی برای سیستم‏های فراپهن‏باند ادغام تقسیم فرکانسی متعامد چندباندی (MB-OFDM UWB) مورد بررسی قرار گرفت. تمرکز اصلی ما بر روی ساده سازی الگوریتم بهینه پیشنهادی بود که بر مبنای شاخص بیشینه شباهت عمل می‏کند. به همین منظور از خواص دوره‏ای دنباله همزمان‏سازی در دیباچه سیستم‏های فراپهن باند OFDM چندباندی استفاده، و یک تابع همبستگی متقابل مبتنی بر ضرب را پیشنهاد کردیم. ‏این تابع علاوه بر کاهش پیچیدگی محاسباتی، مولفه‏های چندمسیری و نویز را نیز تا حد زیادی کاهش می‌دهد.


شهبازیان تصریح كرد: الگوریتم پیشنهادی دو مرحله‏ای جهت همزمان‏سازی، عملکرد بهتری را در شاخص‏های همزمان‏سازی‏ ایده‏ال و متوسط مربع خطا نسبت به الگوریتم‏های پیشنهادی گذشته به ویژه در سیگنال به نویزهای کم نشان می‏دهد. ‏این بهبود عملکرد در حالی است که پیچیدگی محاسباتی نیز بسیار کاهش یافته است.


به گزارش ایسنا، رضا شهبازیان، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران، از پایان‌نامه خود با عنوان «ارائه یک الگوریتم جدید همزمان‏سازی در سیستم‏های فراپهن‏باند ادغام تقسیم فرکانسی متعامد چندباندی» كه آن را با راهنمایی دکتر بهمن ابوالحسنی ارائه كرده، 29 خرداد ماه سال جاری دفاع خواهد كرد.


طبقه بندی: اخبار روز، 
برچسب ها: الگوریتم، الگوریتم همزمان‏سازی، فراپهن‏باند، فرا پهن باند، همزمان سازی،
منبع: ایستنا،
ارسال توسط Dr Free
تبلیغاتلطفا جهت سفارش تبلیغات و اطلاع از تعرفه های منصفانه ما، از فرم تماس با ما استفاده نمایید

نظر سنجی
آیا از سیمكارتهای اپراتور سوم (تامین تله كام) استفاده خواهید كرد؟ 0920 یا 0921آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها