تبلیغات
::: در مورد رایانه و تلفن همراه ::: - توافق نوکیا و اپل برای مجوز ثبت اختراع
::: در مورد رایانه و تلفن همراه :::
* درباره رایانه‏ها، گوشی‏ها و اپراتورهای تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل، رایتل و اپراتورهای جهانی) *

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 27 خرداد 1390
موبنا- نوکیا با اپل توافقنامه‌ای مبنی بر مجوز ثبت اختراع امضا کرد.

به گزارش خبرنگار سازمان خبری موبنابه نقل از روابط عمومی نوکیا در ایران، این تواقفنامه منجر به تسویه تمام دعوی قضایی در حق ثبت اختراع بین دو شرکت می‌شود و طی آن نوکیا و اپل شکایات مربوطه را از کمیسیون تجارت جهانی امریکا پس می‌گیرند.
ساختار مالی این توافقنامه شامل پرداخت یک‌باره و همچنین پرداخت حق امتیازهای پیوسته می‌شود که اپل در طول این تواقفنامه باید به نوکیا بپردازد.
گفتنی است جزییات بیشتر این قرارداد محرمانه است.
 "استفان الوپ" مدیر ارشد اجرایی نوکیا گفت: «ما بسیار خرسندیم که اپل نیز به شمار روزافزون دارندگان مجوزهای نوکیا پیوسته است.
وی افزود: این توافقنامه نشان‌دهنده پیشگامی مجموعه ثبت اختراعات نوکیا در این صنعت بوده و به ما کمک می‌کند در آینده موفقیت‌های بیشتری در زمینه امتیازات ثبت اختراع در بازار ارتباطات موبایلی به دست آوریم.
طی دو دهه اخیر، نوکیا تقریبا 43 میلیارد یورو در زمینه تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کرده و یکی از قوی‌ترین صنایع بی‌سیم و وسیع‌ترین مجموعه IPR را با بیش از 10 هزار حق ثبت اختراع ایجاد کرده است.
نوکیا در توسعه دستگاه‌های همراه و فناوری‌های ارتباط موبایلی در جهان پیشگام است  که موقعیت قوی حق ثبت اختراع نوکیا نمایانگر آن است.
انتظار می‌رود این تواقفنامه تاثیر مالی مثبتی بر چشم‌انداز اصلاح شده اخیر نوکیا در سه ماهه دوم 2011 در زمینه حاشیه سود گوشی‌ها و خدمات داشته باشد.


طبقه بندی: اخبار روز، 
برچسب ها: Nokia، apple، Nokia+Apple،
منبع: mobna،
ارسال توسط Dr Free
تبلیغاتلطفا جهت سفارش تبلیغات و اطلاع از تعرفه های منصفانه ما، از فرم تماس با ما استفاده نمایید

نظر سنجی
آیا از سیمكارتهای اپراتور سوم (تامین تله كام) استفاده خواهید كرد؟ 0920 یا 0921آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها