تبلیغات
::: در مورد رایانه و تلفن همراه ::: - پیامك‌ها هم فیلتر می‌شوند؟
::: در مورد رایانه و تلفن همراه :::
* درباره رایانه‏ها، گوشی‏ها و اپراتورهای تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل، رایتل و اپراتورهای جهانی) *

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 9 آبان 1390

موبایل ایرانی
پیامك‌ها هم فیلتر می‌شوند؟!

فیلتر شدن برخی سایت‌ها به دلایل مختلف موضوعی است كه هر از چند گاهی مورد توجه رسانه‌ها قرار می‌گیرد، اما اخیرا بحث فیلتر یا سانسور شدن برخی پیامك‌ها نیز مطرح و عنوان شده كه در مواقعی خاص و با توجه به شرایط، اجازه ارسال برخی پیامك‌ها كه حاوی كلماتی خاص باشند به مشترك داده نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، پیش‌تر عنوان شده بود كه پیام‌هایی كه حاوی واژه‌هایی مانند «نماینده‌ مجلس»، «استانداری» یا «تاریخ» و برخی واژه‌های دیگر هستند از حساسیت برخوردار بوده و شبكه تلفن همراه مانع از ارسال آنها می‌شود، اما اخیرا علی‌اكبر اولیا - نماینده مجلس شورای اسلامی - اظهار كرد: «در ارسال پیامك نقص وجود دارد، نمی‌خواهم نام آن را سانسور بگذارم؛ اما بعضا برخی كلمات كه در پیامك وجود دارد باعث می‌شود آن پیامك ارسال نشود.»
وی افزود: «مثلا اگر كلمه «جلسه» در پیامك وجود داشته باشد آن پیامك ارسال نمی‌شود، من این موضوع را با وزیر ارتباطات مطرح كردم و وزیر اعلام كرده كه موضوع دست ما نیست.» هرچند وزیر ارتباطات درباره نقص در ارسال پیامك‌ها به اولیا پاسخ داد: بخشی از اشكالات مربوط به گوشی است، چرا كه برخی گوشی‌ها پیامك فارسی را منتقل نمی‌كنند یا ناقص منتقل می‌كنند، همچنین برخی گوشی‌ها به دلیل وجود ویروس در سیستم ارسال پیامك نقص دارند، برای پیامك‌های تكراری نیز كتبا اعلام كرده‌ایم كه هزینه آنها یك بار محسوب می‌شود، اما وی توضیحی درباره صحت یا رد موضوع مربوط به ارسال نشدن پیامك با واژه‌های خاص نداده است و اظهارات اخیر این نماینده مجلس، سوالاتی را در اذهان مشتركان به‌وجود آورده است كه ممكن است علت ارسال نشدن برخی از پیامك‌ها وجود چنین كلماتی باشد كه هیچ اطلاع‌رسانی در این باره از سوی مراجع تصمیم‌گیری انجام نشده و به نظر می‌رسد ارائه توضیح در این باره خالی از لطف نباشد.

راه‌اندازی سایت‌های سبز موبایل با استفاده از انرژی ترکیبی اولین سایت‌های سبز تلفن همراه با استفاده از انرژی ترکیبی توسط اپراتور دوم موبایل در کشور ایجاد می‌شود.
انرژی‌های ترکیبی مانند انرژی‌های خورشیدی و بادی برای جلوگیری از اتلاف انرژی در ایجاد سایت‌های تلفن همراه در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد که براین اساس اپراتور ایرانسل نسبت به راه‌اندازی اولین سایت‌های دوستدار محیط زیست اقدام کرده است. هم‌اکنون تمامی سایت‌های تلفن همراه قبل از راه‌اندازی به لحاظ بی‌ضرر بودن تشعشعات مورد تایید سازمان انرژی اتمی قرار می‌گیرند و براین اساس تمام سایت‌های موبایل تحت استانداردها و نظارت سازمان انرژی اتمی راه‌اندازی می‌شوند.
اپراتور ایرانسل اعلام کرده که با استفاده از انرژی ترکیبی در راه‌اندازی سایت‌های موبایل قصد دارد سهم خود را از حفظ محیط زیست افزایش دهد. این در حالی است که طبق اعلام این اپراتور میزان تشعشعاتی که از سایت‌های این شبکه ساطع می‌شود، بین یک صدم تا یک پانصدم حد مجاز است. هم‌اکنون اپراتور ایرانسل با مراجع ذی‌صلاح در خصوص اثبات بی‌‌ضرر بودن آنتن‌های موبایل همکاری‌های مستقیمی دارد؛ به نحوی که در این باره توافقنامه‌‌ای با دانشگاه علم و صنعت به امضا رسانده تا از سایت‌های ایرانسل به صورت اتفاقی نمونه‌‌برداری و اندازه‌گیری کرده تا استاندارد بودن این تشعشعات اثبات شود.

سیم‌کارت‌های اپراتور سوم با نام «رایتل» و با ترکیب 2 رنگ خاص
سیم‌کارت‌های اپراتور سوم با نام «رایتل» و رنگ سرخابی تیره با سبز فسفری به بازار می‌آید. یک مقام مسوول در گفت‌وگو با فارس در خصوص نام و رنگ تجاری سیم‌کارت‌های اپراتور سوم، اظهار كرد: نام «رایتل» نامی است که برای سیم‌کارت‌‌های این اپراتور در نظر گرفته شده است. این مقام آگاه افزود: رنگ تجاری این اپراتور نیز سرخابی تیره با سبز فسفری است. وی گفت: این پیشنهادها در آخرین جلسه هیات مدیره اپراتور سوم مطرح شده که مورد موافقت اعضا قرار گرفته است.


طبقه بندی: اخبار روز،  اپراتور سوم - 1-0920، 
برچسب ها: فیلتر پیامک، اپراتور سوم،
منبع: دنیای اقتصاد،
ارسال توسط Dr Free
تبلیغاتلطفا جهت سفارش تبلیغات و اطلاع از تعرفه های منصفانه ما، از فرم تماس با ما استفاده نمایید

نظر سنجی
آیا از سیمكارتهای اپراتور سوم (تامین تله كام) استفاده خواهید كرد؟ 0920 یا 0921آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها