تبلیغات
::: در مورد رایانه و تلفن همراه ::: - پیشی گرفتن تبلت‌های آندرویدی از آی‌پد
::: در مورد رایانه و تلفن همراه :::
* درباره رایانه‏ها، گوشی‏ها و اپراتورهای تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل، رایتل و اپراتورهای جهانی) *

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 30 خرداد 1391

شرکت اپل در چند سال گذشته توانسته با عرضه آی‌پد جایگاه بر‌تر بازار رایانه‌های لوحی را از آن خود کند. آی‌پد تاکنون در حوزه‌های مختلف از جمله در بازار کسب‌وکار‌ها پیشتاز بوده است. اما پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد اپل در ادامه این روند با چالش‌های جدی دست به گریبان خواهد بود.


به گزارش وب‌سایت infoworld، مطالعه جدیدی که توسط شرکت آی دی سی صورت گرفته نشان می‌دهد که ۴۴ درصد از فعالان دنیای آی تی و کسب‌وکارهای تجاری که هم اکنون یک دستگاه آی‌پد دارند، تصمیم گرفته‌اند در ۱۲ ماه آینده یک رایانه لوحی تحت آندروید بخرند. در این میان فقط ۲۷ درصد از این کاربران تصمیم گرفته‌اند دوباره از آی‌پد استفاده کنند.
در این مطالعه ۳۱۲۴ نفر از فعالان دنیای آی تی و فعالان بازار کسب و کارهای تجاری در سراسر جهان شرکت کرده‌اند. هفتاد و یک درصد از این شرکت‌کنندگان به پژوهشگران گفته‌اند هم‌اکنون از یک رایانه لوحی استفاده می‌کنند. ۵۱ درصد از آنها هم گفته‌اند یک رایانه لوحی آی‌پد دارند. نتایج این پژوهش حاکی از این است که اکثر فعالان دنیای آی تی و کسب‌وکارهای تجاری در خریدهای بعدی خود رایانه‌های لوحی تحت آندروید را به آی‌پد اپل ترجیح می‌دهند. ۳ درصد از این فعالان نیز نسبت به خرید یک رایانه لوحی تحت ویندوز ۸ ابراز تمایل کرده‌اند. یکی از یافته‌های جالب این پژوهش این است که علاقه فعالان کسب‌وکارهای تجاری به رایانه‌های لوحی در نقاط مختلف جهان تفاوت‌های معناداری با هم دارد. در آفریقا ۴۴ درصد از این فعالان گفته‌اند قصد دارند یک رایانه لوحی آندرویدی خریداری کنند. در این قاره فقط ۲۱ درصد نسبت به خرید آی‌پد ابراز تمایل کرده‌اند. در کشورهای اروپایی نیز ۲۳ درصد از فعالان نسبت به خرید آی‌پد و ۴۹ درصد هم نسبت به خرید رایانه لوحی آندروید ابراز تمایل کرده‌اند. شاغلین آمریکای شمالی و زلاندنو هم کمترین میزان علاقه به رایانه‌های لوحی آندرویدی را نشان داده‌اند.


طبقه بندی: رایانه و فناوری اطلاعات،  گوشیهای تلفن همراه، 
برچسب ها: آی‌پد، آندروید، تبلت،
منبع: دنیای اقتصاد،
ارسال توسط Dr Free
تبلیغاتلطفا جهت سفارش تبلیغات و اطلاع از تعرفه های منصفانه ما، از فرم تماس با ما استفاده نمایید

نظر سنجی
آیا از سیمكارتهای اپراتور سوم (تامین تله كام) استفاده خواهید كرد؟ 0920 یا 0921آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها