تبلیغات
::: در مورد رایانه و تلفن همراه ::: - نظر متفاوت عمیدیان درباره بورسی شدن ایرانسل
::: در مورد رایانه و تلفن همراه :::
* درباره رایانه‏ها، گوشی‏ها و اپراتورهای تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل، رایتل و اپراتورهای جهانی) *

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 24 دی 1392
موبنا - امیر احدی – در حالیکه چند روزی از گشایش پرونده طرح شکایت در کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی به علت عدم اجرای قانون مجلس پیرامون واگذار نشدن 21 درصد سهام اپراتور چند ملیتی ام.تی.ان-ایرانسل می‌گذرد، رییس سازمان رگولاتوری در اظهاراتی شفاف و کم سابقه تکلیف این پرونده را روشن کرد.

وی با اشاره به این که مصوبه 21 درصدی مجلس اشکال داشته است، گفت: دولت نیازی به پاسخگویی به این اظهارات نمی‌بینید و هر زمان مجلس بطور مکتوب از این وزارتخانه پرسش کند ما پاسخ آنها را خواهیم داد.
وی گفت: این موضوع با تغییر صاحب پروانه عملا از درجه اعتبار ساقط شده است. رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: اگر به فرض هم تخلفی صورت گرفته باشد مربوط به دولتهای گذشته بوده و اگر دیگران به قانون مجلس عمل نکرده اند بروند از آنها حساب و کتابش را پس بگیرند.
چنین موضعی در چند سال گذشته بی‌سابقه بوده و این برای نخستین بار است که به چنین صراحتی و بر خلاف نظرات تمام وزرا و مدیران رگولاتوری و نمایندگان مجلس درباره لزوم واگذاری سهام ایرانسل مطرح می‌شود. اگر سری به آرشیو اخبار زده شود از دکتر معمتدی وزیر ارتباطات دولت هشتم گرفته تا وزرای بعد از او، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حتی مدیران سابق و فعلی رگولاتوری همه بر واگذاری سهام این اپراتور به بورس تاکید داشته‌اند.
حتی تا آخرین روزهای کاری دولت دهم مدیران رگولاتوری که هنوز هم در این سازمان مشغول به کار هستند، از مکاتباتی برای دریافت پاسخ ایرانسل و باز بودن پرونده 21 درصدی ایرانسل داشتند. اما در دولت فعلی ترجیح بر این بود که در خصوص ایرانسل موضعی گرفته نشود.
اما سرانجام عمیدیان به عنوان رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی لب به سخن گشود و گفت مصوبه مجلس در این خصوص اشکال داشته و اگر هم تخلفی بوده بروند از دولت‌های گذشته حساب و کتاب بگیرند.
این سخنان از جهات زیادی قابل توجه است، نخست آنکه بر خلاف تمام نظرات مسوولان پیشین و حتی فعلی در مجموعه رگولاتوری است. دوم آنکه در صورت وقوع هر گونه امهال در بورسی شدن ایرانسل، وزیر ارتباطات و رگولاتور فعلی نیز باید پاسخگو باشند. سوم آنکه اگر اینگونه است چرا سازمان رگولاتوری تا کنون خود اقدام به انتشار مستنداتی در خصوص بسته شدن پرونده ایرانسل نکرده‌اند.
به هر حال دیر یا زود مشخص می‌شود حق با آقای عمیدیان بوده و تمام مدیران قبلی و از جمله مجلس شورای اسلامی در خصوص سرنوشت بورسی شدن ایرانسل اشتباه کرده‌اند و یا بلعکس.

طبقه بندی: اخبار روز،  ایرانسل - 9-8-7-6-0935، 
برچسب ها: بورسی شدن ایرانسل، بورس تهران، ایرانسل، عرضه سهام ایرانسل، ایرانسل سهامی عام،
ارسال توسط Dr Free
تبلیغاتلطفا جهت سفارش تبلیغات و اطلاع از تعرفه های منصفانه ما، از فرم تماس با ما استفاده نمایید

نظر سنجی
آیا از سیمكارتهای اپراتور سوم (تامین تله كام) استفاده خواهید كرد؟ 0920 یا 0921آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها